Pułk 12. Piechoty Księstwa Warszawskiego
2. batalion, 2.kompania

 

Rodaku! Cesarz Napoleon wkroczył do Polski! Ojczyzna wskrzeszona! Pokażmy, żeśmy godnym narodem i zasługujemy na własny, wolny kraj! Wstąp w szeregi Armii Księstwa Warszawskiego, fizylierów Pułku 12. Piechoty!

Z nami przeżyjesz niezapomniane chwile. Ku chwale Pułku, generała Dąbrowskiego, księcia Poniatowskiego, Cesarza i Ojczyzny - przemierzysz Polskę i kraje Europy. Będziesz wygrywał bitwy, zdobędziesz przyjaciół, kobiety, bogactwa i sławę! Wspaniała przygoda czeka Cię na wyciągnięcie ręki, zapraszamy!

Jakich osób poszukujemy?

 1. W wieku przynajmniej 17 lat
 2. Przygotowanych na poświęcenie co najmniej kilku weekendów rocznie (bitwy krajowe, zagraniczne, zbiórki, okazje specjalne...)
 3. Ukierunkowanych na doskonalenie się w swoim hobby (chcemy odtwarzać życie sprzed 200 lat, a nie przebierać "homo biurocratusa" w śmieszne ubrania)
 4. Sprawnych fizycznie (choć w minimalnym stopniu)
 5. Gotowych na trud obozowania (czasem mokro, czasem upalnie, czasem mróz, czasem ktoś ma imieniny :))
 6. Zdolnych do pokonywania trudności: fizycznych, jak również życiowych (nie uciekamy od codzienności, tylko kolorujemy w niej niektóre karty :))
 7. Rozumiejących, że przede wszystkim to hobby i dobra zabawa. Nie udajemy że jesteśmy prawdziwym wojskiem, traktujemy naszą pasję jako coś dla nas a nie dodatkową pracę.

Na jakie funkcje przyjmujemy nowe osoby?

 1. Fizylierzy/Grenadierzy/Woltyżerowie/Artylerzyści - stosunkowo najwyższy koszt obszycia się, dodatkowo klasa Artylerzysty wymaga przynajmniej trzech innych załogantów do obsadzenia działa. Jest też z nich najdroższa ale i najgłośniejsza :)
 2. Dobosze/Fajfrzy/Sygnaliści/Orkiestranci - średni lub niski koszt przygotowania (w zależności od wybranego instrumentu)
 3. Lekarze - niski koszt wyekwipowania (ale liczymy na pobitewne pokazy sztuki amputacji kończyn, trepanacji czaszek i innych zabiegów :) )
 4. Markietanki - bo czyż jest dla żołnierza piękniejszy życia kres jak ze śmiertelną raną usnąć wtulonym w pierś częstującej go alkoholem wiwandierki? :)
 5. Inni - jeśli widzisz się w jakiejś specjalnej roli - pytaj śmiało.

Kontakty: 

Kapitan Piotr Zawada:
+48 601 545 321
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
administrator strony:
admin (na) pulk12.pl
Gefreiter Cezary Wieruszewski:
+48 660 540 171
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 
© mail: admin na pulk12.pl